שרתים, אינטרנט ואפליקציות – מדריך מקיף

רשת האינטרנט שנכנסה לחיים וכבשה לא מעט מתחומי היומיום של כולם הביאה איתה גם דרכים שונות להתנהלות שגרתית. מסמכים ומידע שהיו שמורים ומגובים בקלסרים או הדפסות חלפו מן העולם וכעת מה שבאמת חשוב זה גיבוי וירטואלי של כל המידע והנתונים האישיים – פרטיים ועסקיים כאחד. מילים כמו שרת או ענן הן מילים שגורות בשפה של כל מי שעושה שימוש כזה או אחר באינטרנט וברור שבהיעדר כוננים קשיחים לשמור עליהם מידע – הרי שבנבכיה האינסופיים של הרשת הווירטואלית יש גם לא מעט מקום, שלא לומר אין סוף מקום גם לאחסן את כל המידע הדרוש. לשם כך חשוב להכיר את מקומות האחסון האלה, את האפשרויות שמוצעות ואיך הכי נכון להתנהל בכל מצב של צורך באחסון מידע.

 

מה חשוב לדעת על אחסון מידע 

מה שבאמת חשוב לדעת זה שתמיד כדאי שאת תהליך ההקמה של שרתים וירטואליים צריך וכדאי שילווה איש מקצוע מהתחום. מדובר באפיון אישי עבור כל סוג של מידע או נתונים, כמו גם של אופי הלקוח. לקוח פרטי שדרושים לו שירותי ענן יהיה שונה באופן מהותי מלקוח שהוא עסק או חברה וכמובן שבין חברות יהיו הבדלים שתלויים בגודל החברה ובסוג הנתונים שהיא שומרת ואוגרת. נתונים אלה יכולים להיות פרטים אישיים אודות העובדים ויכולים להיות גם פרטים אודות לקוחות שקיבלו משלוחים, למשל – כתובות מגורים, מספרי טלפון ואפילו מספרים של כרטיסי אשראי. כל אחד מסוגי המידע הזה צריך יהיה לקבל את ההתייחסות שלו בנוגע לאבטחת המידע ולדרך הנכונה ביותר לשמור עליו ולהגן עליו. על מנת להתאים את שירותי אחסון המידה בצורה הכי טובה ונכונה צריך גם לבדוק את המאפיינים הטכניים של התשתיות המקומיות, את החיבורים לרשת האינטרנט ואת סוג מערכת ההפעלה. כאן טמונה החשיבות של התאמה אישית של שירותים עבור כל לקוח ולקוח בנפרד.

 

 

החשיבות של אבטחת מידע

אין כמעט גוף בעולם, פרטי וציבורי כאחד או עסקי ותאגידי שאין אצלו חשש מפריצה שתערער את אבטחת המידע השמור. חברות וארגונים משקיעים הרבה מאד כסף, מחשבה והעסקה של אנשי מקצוע מומחים על מנת למצוא את הדרכים הכי טובות ונכונות להגן בכל מחיר על המידע של הלקוחות או כל האנשים שבאים איתם בקשר או מגע עסקי. שום גוף לא יכול להרשות לעצמו זליגה של נתונים או מידע, שכן המשמעות תהיה קריסה עסקית או תביעות על חשיפת מידע חסוי. כל מי שעושה שימוש ברשת או מזין נתונים לאתר אינטרנט כזה או אחר צריך לדעת איך ואיפה לבדוק שהאתר מאובטח ולא תקרה בו, חלילה, זליגה של מידע ונתונים אישיים. בדרך זו אפשר יהיה בערבות הדדית להגן גם על עצמנו וגם על האחרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תודה שפנית אלינו!

אנחנו רק מסיימים
לסנן פה משהו ומיד עונים :)

בחרת מכשיר מעולה!

עכשיו נשאר רק לבחור את מסלול הסינון :)

בחירה מצוינת!

עכשיו נשאר רק לבחור מכשיר חדש :)

עדיין לא בחרת מכשיר!

רוצה לרכוש רק מסלול סינון למכשיר שכבר יש לך?
יש להסיר מהסל את המסלול שבחרת,
לחזור לדף המסלולים
ולבחור בכפתור למעלה - 'למכשיר שכבר יש לי'.

אנחנו בינתיים מחכים לך פה:)

עדיין לא בחרת מסלול סינון!

ההגנה שלך חשובה לנו, אז באפשרותך:

עובדים על זה, חכו פה רגע... בודקים את פרטי האשראי... מבצעים תשלום מאובטח... מאשרים את הרכישה במערכת... משייכים את הפעולה למנוי 'עסקן' שלך... מעבירים לביצוע צוותי השירות... מוודאים שלא שכחנו כלום... סיימנו, תתחדשו!

דילוג לתוכן