למה כדאי לעבור להשתמש בטלפון מוגן

סמארטפונים כשרים

כבר שנים רבות שהטלפון אינו משמש אותנו לתקשורת בלבד, והוא הולך והופך למכשיר המרכזי ביותר בחיי כולנו. תהליך זה דורש מכל אחד מאיתנו התבוננות עמוקה, אשר תאפשר לנו לקבוע את אופייה של מערכת היחסים שלנו עם המכשירים הסלולריים.

טלפון מוגן של עסקן – נעים להכיר

הטלפונים המוגנים החלו את דרכם בשנת 2004, כאשר וועדת הרבנים לענייני סלולאר פנתה לחברות הסלולאר השונות בבקשה ליצור קווים כשרים עבור הציבור החרדי. בקשה זו הלכה והתעצבה במהלך השנים, וכיום קיימים עשרות מסלולים המאפשרים רמות שימוש שונות במכשירים הסלולריים. מגוון המסלולים מאפשר לכל אדם לבחור את מסלול ההגנה המתאים ביותר עבורו, על פי הצרכים וסדר העדיפויות האישיים שלו.

מסלולי ההגנה המרכזיים של עסקן עבור סמארטפונים

כפי שציינו קיימת סקאלה רחבה של מסלולי הגנה עבור פלאפון מושגח, ולהלן נציג את המרכזיות שבהן:

 1. הסוג המגביל ביותר מאפשר שיחות טלפוניות מקווים כשרים בלבד. במסלולים אחרים ניתן לבצע שיחות טלפון לכל מספר, אולם ישנה חסימה על קבלת הודעות SMS.
 2. יש מסלולים המאפשרים קבלת שיחות והודעות, אולם לא ניתן להתחבר לרשת האינטרנט כלל.
 3. בחלק מהמסלולים ניתן להשתמש באפליקציות מרכזיות כמו וויז כשר, moovit, ווצאפ וכדו'. בנוסף, קיימת חסימה מסוימת על אתרי האינטרנט הזמינים בטלפון.
 4. במסלולים הפתוחים ביותר ניתן להוריד אפליקציות נוספות מחנות האפליקציות, אם כי מאגר האפליקציות הזמינות הינו מוגבל, וכל אפליקציה דורשת אישור של הגוף המפעיל את החסימה.

כמובן שארבעת המסלולים הללו נכתבו בתמצית ובכותרות בלבד, וקיימים עשרות מסלולי ביניים המשלבים חסימות מסוגים שונים.

למה כדאי להשתמש בטלפון עם הגנה

מחקרים רבים מציגים את הנזקים האדירים הנגרמים למשתמשי הטלפונים החכמים. חלק מהנזקים הינם נזקים בריאותיים (פגיעה בעיניים, נזקי קרינה וכדו'), אולם רוב הנזקים נוגעים לאישיות ולנפש של המשתמש. בין הנזקים המרכזיים הנגרמים כתוצאה משימוש בסמארטפונים ניתן למנות למשל:

 • פגיעה בכישורים חברתיים בסיסיים
 • ירידה ביכולת הריכוז וההקשבה
 • ניתוק סביבתי
 • חשיפה לתכנים פוגעניים
 • ירידה במספר שעות השינה
 • התמכרות לרשתות החברתיות
 • דכאון

נזקים אלה, ועוד רבים אחרים, פוגעים בצורה משמעותית בחוויית החיים של כולנו, וחברות הטלפונים ומפתחי האפליקציות פועלים ימים כלילות בכדי להגביר ולחזק את רוב התופעות שצוינו לעיל.

מכשיר שמור – מגן עליך

השימוש בפלאפון כשר מצמצם בצורה משמעותית את הנזקים שתוארו לעיל בכך שהוא מגביל את יכולת השימוש שלנו במכשיר הסלולרי. הגבלת השימוש במכשיר הסלולרי מונעת במידה רבה את הפגיעה החברתית והאישיותית שהמכשיר גורם לנו, ומאפשרת לנו לשוב ולחיות חיים נורמליים ולנהל מערכת יחסים בריאה ומאושרת עם החברים והמשפחה. כמובן שהחלטה זו אינה פותרת את כל הבעיות כבמטה קסמים, אולם היא בהחלט עשויה להוות צעד ראשון משמעותי לעבר התמודדות כנה ופתוחה עם נזקי המכשירים הסלולריים אם עם מכשיר הקלטה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תודה שפנית אלינו!

אנחנו רק מסיימים
לסנן פה משהו ומיד עונים :)

בחרת מכשיר מעולה!

עכשיו נשאר רק לבחור את מסלול הסינון :)

בחירה מצוינת!

עכשיו נשאר רק לבחור מכשיר חדש :)

עדיין לא בחרת מכשיר!

רוצה לרכוש רק מסלול סינון למכשיר שכבר יש לך?
יש להסיר מהסל את המסלול שבחרת,
לחזור לדף המסלולים
ולבחור בכפתור למעלה - 'למכשיר שכבר יש לי'.

אנחנו בינתיים מחכים לך פה:)

עדיין לא בחרת מסלול סינון!

ההגנה שלך חשובה לנו, אז באפשרותך:

עובדים על זה, חכו פה רגע... בודקים את פרטי האשראי... מבצעים תשלום מאובטח... מאשרים את הרכישה במערכת... משייכים את הפעולה למנוי 'עסקן' שלך... מעבירים לביצוע צוותי השירות... מוודאים שלא שכחנו כלום... סיימנו, תתחדשו!

דילוג לתוכן