הכשרות גם באוכל

נושא הכשרות הוא נושא שמקיף את כל מעגל החיים של היהודי. זה ממש לא רק המזון הכשר, ההקפדה על תרומות ומעשרות, הקפדה על בשר וחלב והקפדה על מזון שיהיה גלאט כשר. כי יש גם הרבה מעבר לזה. ממש כמו שאנחנו מקפידים על מה שנכנס אל תוך פינו אנחנו אומרים להשגיח ולפקח על כל מה שייכנס לראש, ללב, לעיניים או לאוזניים שלנו. כי היהודי שרוצה לשמור על עצמו, חייב לעשות את זה ולהקפיד על כך כל הזמן, בגלל שכל דבר שאנחנו עושים, רואים, שומעים או מדברים, משפיע על הנפש. כאשר הנפש אינה נקייה, הכול כבר נראה אחרת.

יש מי שעושה עבורינו את העבודה

בגלל שזה כל כך חשוב, בגלל שמדובר בכל כך הרבה נושאים ובכל כך הרבה פרטים וסעיפים, חשוב מאוד לדאוג לכך כי יהיה מי שיסייע לנו ויפקח עבורנו על כל מה שצריך כדי להבטיח כי אכן אנחנו נהנה מצריכה של מזון כשר, מתקשורת כשרה, מעיתונות כשרה ומכל מה שחשוב לנו שיהיה מהודר, מנופה, כשר וחלק בתכלית הכשרות וההידור. לא כל אדם מן השורה, בקי בהלכות ככל שיהיה יוכל להיות מסוגל לפקח ולעקוב על כל פרט ועל כל מה שמרכיב את התפריט שלו ושל בני ביתו. כאן צריך סיוע מבחוץ של אדם שיעשה את העבודה ויפקח אחר כל התהליכים המתרחשים.

מי יכול להיות משגיח כשרות?

אז מי הוא זה שיוכל להיות משגיח כשרות? מי האיש שיכול לקחת לידיו את המושכות ולהיות אחראי באמת על כך כי כל מה שיעבור תחת ידיו אכן יהיה גלאט למהדרין? כאן צריך להבין כי רק אדם ירא שמים באמת הוא זה שיכול להיות בר סמכא וכזה שבסופו של דבר אנשים יוכלו לסמוך עליו כי האוכל שנעשה תחת פיקוח הוא אכן אוכל כשר, מהודר, נקי וחלק ועונה על כל ההידורים. האדם צריך גם להיות בעל ידע פרקטי וכזה  שמכיר את הנושאים הללו, יודע על מה חשוב לעקוב ועל מה חייבים להקפיד, כאשר חשוב מאוד לוודא כי אכן האדם מכיר ומודע גם לכל נקודות התורפה הקיימות.    רק אדם כזה יוכל ללמוד, להתמקצע ולקחת את כל הכישורים הטבעיים שלו יחד עם כל הידע הנרכש ולהפוך את כולם יחד למקצוע של ממש.

היכן לומדים למקצוע של משגיח כשרות?

כדי להיות משגיח כשרות, חשוב לברר היטב על מקומות שם אפשר לקבל את כל הכלים הנדרשים יחד עם כל הפרקטיקה וההכנה לקראת המבחנים הרלוונטיים. ברגע שיודעים מה באמת צריך לדעת ועל מה חשוב לשים דגש, אפשר להתקדם הלאה ולהגיע למסקנה היכן באמת יהיה המקום הנכון לרכוש את כל הידע הנדרש. משגיח כשרות שילמד היטב, ייבחן ויעבור את כל השלבים יוכל להתחיל להתפרנס ממקצוע אחראי ששכרו גדול בעולם הזה ובעולם הבא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תודה שפנית אלינו!

אנחנו רק מסיימים
לסנן פה משהו ומיד עונים :)

בחרת מכשיר מעולה!

עכשיו נשאר רק לבחור את מסלול הסינון :)

בחירה מצוינת!

עכשיו נשאר רק לבחור מכשיר חדש :)

עדיין לא בחרת מכשיר!

רוצה לרכוש רק מסלול סינון למכשיר שכבר יש לך?
יש להסיר מהסל את המסלול שבחרת,
לחזור לדף המסלולים
ולבחור בכפתור למעלה - 'למכשיר שכבר יש לי'.

אנחנו בינתיים מחכים לך פה:)

עדיין לא בחרת מסלול סינון!

ההגנה שלך חשובה לנו, אז באפשרותך:

עובדים על זה, חכו פה רגע... בודקים את פרטי האשראי... מבצעים תשלום מאובטח... מאשרים את הרכישה במערכת... משייכים את הפעולה למנוי 'עסקן' שלך... מעבירים לביצוע צוותי השירות... מוודאים שלא שכחנו כלום... סיימנו, תתחדשו!

דילוג לתוכן