טלפונים כשרים

כשאנחנו מסתובבים בסופר ומחפשים מוצר או כשנכנסים למסעדה ברור לכולנו הצורך בתעודת הכשר. חותמת הכשרות על המוצר מהווה עדות לכך שהמוצר אותו אנו מבקשים לאכול או המסעדה אליה נכנסנו לסעוד את ליבנו עומדים בכללי ההלכה היהודית לכשרות המזון.

עד כאן הכל ברור, אבל כשמדברים על טלפונים כשרים, מי שלא מכיר את המושג ירים גבה ויתהה לעצמו "מתי בפעם האחרונה נתפס אדם שאוכל טלפונים?".

בשביל מה צריך טלפונים כשרים

מכשיר הטלפון כבר מזמן לא משמש רק לשיחות טלפון בין איש לזולתו. המכשיר היום הוא כלי התעבורה המרכזי של תוכן מכל סוג שהוא. עבודה, תקשורת, עסקים וכל דבר בעולם עובר היום דרך מכשיר הטלפון הנייד.

כפי שכולנו יודעים התוכן המועבר דרך מכשיר הטלפון עלול לכלול גם ערכים ותכנים לא הולמים או כאלו שאינם מותאמים לאורח חייו של אדם דתי ומכאן הצורך שנולד הוא טלפונים כשרים.

מה זה טלפונים כשרים

טלפונים כשרים בהגדרתו הינו מכשיר טלפון שהתוכן המועבר בו מפוקח ומותאם לכללים הלכתיים ואורח החיים הדתי חרדי. הבסיס הוא מכשירים ישנים ללא אינטרנט בכלל שאפילו הודעות ומסרונים לא ניתן להעביר בהם והוא מיועד למי שאין לו כלל צורך בתעבורת אינטרנט במכשיר הנייד ומעוניין בטלפון שישמש אותו אך ורק לשיחות.

השלב הבא הוא טלפון כשר חכם, שכן מחובר לקו אינטרנט אך כמובן גם בו התכנים מושגחים ומסוננים בהתאמה לצורך הנדרש ולרמת הסינון המתבקשת.

מי צריך את הטלפונים הכשרים?

בגלל השימושים הרבים שיש כיום למכשיר הטלפון החכם הכוללים אימייל, וויז, שירותי בנק ועוד אין סוף צרכים בסיסיים ממש, הופך הטלפון החכם הכשר לאופציה היחידה עבור מי שסינון התוכן וההשגחה על מה שמופיע לו במכשיר חשובה לו לצרכן של טלפון כשר.

כמובן שהמלצת הרבנים היא לרכוש את הטלפונים הכשרים החכמים, לצרכי עבודה ופרנסה בלבד.


מה המגבלות בטלפונים כשרים

טלפון כשר של עסקן אכן מגביל את השימוש לתוכן שאושר ונמצא מתאים על ידי וועדה המפקחת של "עסקן". רמת הסינון תקבע ותותאם לפי הצרכים הייחודיים של כל לקוח בכפוף לאישור הוועדה.

מכל חברות הסינון רק ב'עסקן' חנות האפליקציות עובדת בצורה מושלמת עם החנות המקורית של גוגל פליי, כך מתאפשר מרחב ענק של אפליקציות זמינות ומעודכנות בכל עת.

האם טלפונים כשרים איכות נמוכה יותר

לסיכום המאמר:

ב'עסקן' מקפידים על איכות ורמה גבוהה ולכן כל המכשירים הם מהסדרות המעודכנות של חברת סמסונג, מהירים ואיכותיים מהיבואן הרשמי.

רק בעסקן המכשירים עובדים עם מערכת הפעלה המקורית של המכשיר ועדכוני הגרסאות השוטפות הם ישירות של היצרן.

מי מעניק אחריות הטלפונים החכמים

שאלה זו היא רגישה במיוחד ולקוחות רבים נכוו מכך שחברת היצרנים לא העניקה אחריות על מכשירים שהותקנו עליהם מערכות הסינון שפגעו במכשיר.

בעסקן כל המכשירים נמצאים תחת אחריות ישירה של חברת סמסונג ע"י היבואן הרשמי 'סאני' גם אחרי הסינון.

תודה שפנית אלינו!

אנחנו רק מסיימים
לסנן פה משהו ומיד עונים :)

בחרת מכשיר מעולה!

עכשיו נשאר רק לבחור את מסלול הסינון :)

בחירה מצוינת!

עכשיו נשאר רק לבחור מכשיר חדש :)

עדיין לא בחרת מכשיר!

רוצה לרכוש רק מסלול סינון למכשיר שכבר יש לך?
יש להסיר מהסל את המסלול שבחרת,
לחזור לדף המסלולים
ולבחור בכפתור למעלה - 'למכשיר שכבר יש לי'.

אנחנו בינתיים מחכים לך פה:)

עדיין לא בחרת מסלול סינון!

ההגנה שלך חשובה לנו, אז באפשרותך: